X
تبلیغات
دنیای خودرو

خرید اتومبیل دست دوم یکی از بزرگترین ریسک هایی است که ممکن است هر کس در زندگی مرتکب شود خریداران تازه کارمعمولا شیفته وضع ظاهری خودرو می شوند و البته مکافات این زودباوری را نیز پس خواهند داد .

 

موارد زير به شما در خرید اتومبیل دست دوم کمک میکند :

1)به خوردگی و زنگ زدگی بدنه ماشین توجه کنید راه تشخیص آن حرکت دادن آهن ربا روی بدنه ماشین است .اگر آهن ربا به قسمت وسیعی از بدنه نچسبد نشانگر آن است که این قسمت به خاطر تصادف از بین رفته و با بتونه پر شده است اگر قسمتهایی از بین رفته زیاد باشد ازخریدن ماشین صرف نظر کنید.

 

2)به همه جای ماشین به صورت عمودی فشار زیادی وارد کنید در حالت طبیعی باید ماشین به شکل اولیه خویش بازگردد اما اگر ماشین شروع به لرزیدن کرد نشانگر آن است که سیستم تعلیق اتومبیل نیاز به تعمیر دارد.

 

3)درها و پنجره ها و در کاپوت و صندوق عقب را چک کنید و ببینید که به راحتی باز و بسته میشوند و کلیدها راحت در قفل ها می چرخند.

 

4)پارگی صندلی ها را بررسی کنید و کفی ماشین را کنار بزنید اگر قسمتی از کف ماشین زنگ زده باشد این به آن معناست که آب به زودی به داخل ماشین نفوذ می کند.

 

5)برق ماشین را به دقت بررسی کنید چراغها ,راهنماها , بوق .....و آب پاشها .

 

6)به کیلومتر شمار نگاه کنید ، راننده معمولی در سال 12 هزار کیلومتر ماشین میراند اما اتومبیلی که در خدمت شرکت است در سال 40 هزار کیلومتر راه می پیماید .

 

7)موتور را بررسی کنید تا هر گونه علامت تعمیری را در آن بیابید این علامات عبارتند از:روغن کاری جدید یا لحیم و گاهی اوقات تمیزی غیر عادی زیر در پوش موتور.

 

8 )مکانهایی را که آب به بیرون ترشح میکند به دقت بررسی کنید تعویض شیلنگ آب کار آسانی است اما اگر آب از رادیاتور ترشح کند باید آن را تعویض کنید و این کار هزینه سنگینی در بر دارد .

 

9)موتور را روشن کنید و بگذارید به آرامی حرکت کند (بچرخد)دیده شده که بعضی از بنگاه داران متقلب روغن غلیظ در موتور و جعبه دنده میریزند تا مانع شنیده شدن صداهای ناهنجار موتور شوند .

 

10)میله اندازه گیری روغن را بررسی کنید اگر روی آن خیابانهای مایل به خاکستری رنگ و یا قطرات آب دیدید نشانه خرابی رینگ پیستون است.

 

11)در پوش کارتر را بر دارید به گونه ای که از رو غن پر شود وجود بخار یا دود نشانگر خرابی بزرگ است که باید موتور را تعویض کنید بعد از اینکه موتور را 5 دقیقه روشن گذاشتیداگر دود ساه از اگزوز خارج شد دلالت بر وقفه بر کاربراتور میکند اما اگر دود آبی بود نشانگر این است که کاربراتور باید با هزینه سنگینی تعمیر شود .

 

12)باطری را بررسی کنید یعنی ابتدا چند دقیقه روشن کنید و ببینید که بعد از آن موتور به راحتی روشن میشود .

سپس فرمان را در سرازیری که شیبش تند و پر پیچ و خم باشد امتحان کنید و ببینید که صدایی از آن خارج نمی شود سپس ماشین باید در مسیر مستقیم به سرعت 100 کیلومتر در ساعت حرکت کند.

 

13)ترمزها را امتحان کنید اگر مجبور باشید آن را تا آخر و یا ماشین هنگام ترمز گرفتن به این سو و آن سو مایل شود و یا صدایی از آن خارج شود نیاز به تعمیر فوری دارد زیرا این امور خطری جدی برای راننده به وجود می آورد.

 

14)به هر صدای غیر عادی داخل ماشین گوش کنید اگر هنگام پیچیدن از چرخهای جلو صدای بلندی خارج شد نشانگر وجود مشکل در سیستم کمک فنر اتومبیل است.

 

15)در سرعت زیاد(50کیلومتر در ساعت)دست خود را از روی فرمان بردارید اگر ماشین لرزید و یا به این سمت و آن سمت کشیده شد یا از خط مستقیم خارج شد فرمان ها نیاز به میزان شدن و تعمیر دارند.

 

 

قبل از اینکه تصمیم نهایی را برای خرید ماشین دست دوم بگیرید بهتر است که از کارشناسی کمک بگیرید تا ماشین را به دقت بررسی کند

+ نوشته شده توسط حسین م در یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ و ساعت ۱۷:۲۴ | نظر(0)

 

 

 

 

+ نوشته شده توسط حسین م در یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ و ساعت ۱۴:۰۸ | نظر(0)
قیمت بی ام و x6
نگین خودرو
جک
اچ سی کراس
ام وی ام
مزدا 3
مگان
مزدا
هایما
هوندا crv
جیلی
سانگ یانگ
لیفان x60
ام وی ام 315
میتسوبیشی
نیسان
هایما s7
رنو فلوئنس
هیوندا اکسنت
فولکس واگن
میتسوبیشی اوتلاندر 2016
قیمت خودرو ایران خودرو
دانگ فنگ
لیفان 620
هیوندا کوپه
لکسوس
لکسوس rx350
مزدا 3 نیو
میتسوبیشی لنسر
میتسوبیشی میراژ
دانگ فنگ h30
قیمت لیفان 820
لیفان x60
کیا سورنتو
ماشین تویوتا
لکسوس nx
فیات
پاجرو
قیمت محصولات پارس خودرو
آلفارومئو
قیمت خودرو برلیانس
فولکس بیتل
ام وی ام x33
میتسوبیشی اوتلندر
هایما s7 اتوماتیک
هوندا سیویک
قیمت ماشین برلیانس
جیلی امگرند
دانگ فنگ h30 cross اتوماتیک
سوزوکی گراند ویتارا
قیمت mvm 315
ماشین ام وی ام
قیمت انواع خودرو
مزدا ۳
هایما اس 7
هوندا آکورد
قیمت برلیانس شاسی بلند
کرمان موتور s5
وانت کارا
مزدا دوکابین
هاوال
قیمت بنز
لکسوس nx300h
قیمت ام وی ام
خودرو هایما
قیمت هیوندا
قیمت خودرو در ایران
قیمت خودرو جک
وانت مزدا
وینگل
لکسوس nx200
قیمت مازراتی
ام وی ام 315 جدید
خودرو چری
قیمت ام وی ام 110
مزدا دو کابین
وانت نیسان
نیسان وانت
قیمت نیسان
قیمت هایما
قیمت توسان 2016
+ نوشته شده توسط حسین م در شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ و ساعت ۲۰:۲۹ | نظر(0)